#3998 Név: Kis Gábor 2014.06.17 18:55:18

 Barátaimnak egy vagány nénitől

*Megfontolandó  szavak az öregedésről*

 Egy nap, egy fiatal barátnőm azt  kérdezte tőlem, milyen érzés öregedni.Meghökkentem kérdésén,  mert én sosem gondoltam arra, hogy öreg lennék. Az ifjú hölgy,  látván reakciómat, rögtön zavarba jött, de megmagyaráztam  neki, hogy számomra ez egy érdekes kérdés, elgondolkodom rajta  és majd később válaszolok neki.

 Végül is úgy döntöttem,  hogy az öregedés egy ajándék.Tulajdonképpen életemben most  lehetek először az, aki mindig is szerettem volna lenni. .  Persze, nem a testem! Időnként én is kétségbeesem a ráncaim, a  táskás szemem, a megereszkedett fenekem miatt. És gyakran  meghökkenek azon az öreg nőn, aki visszanéz rám a tükörből /aki  pont úgy néz ki, mint az anyám/, de nem sokáig gyötrődöm ezek  felett.

 Sosem cserélném el az én nagyszerű életemet, a  szerető családomat, az én csodálatos barátaimat a kevésbé ősz  hajért vagy egy feszes hasért. Ahogy korosodtam, egyre  kedvesebb lettem a magam számára és kevésbé kritikus magammal  szemben. A saját barátommá váltam. Nem tolom le magam, ha  több süteményt eszem a kelleténél, vagy nem vetem be az ágyat,  vagy megveszem azt a virágtartót az erkélyre, amire semmi  szükség nincs, de jól néz ki.

 Felhatalmazva érzem magam, hogy  élvezkedjek, hogy rendetlen legyek, hogy extravagáns  legyek.Annyiszor megéltem, hogy legkedvesebb barátaim idő  előtt elmennek; mielőtt még megérték volna azt a szabadságot,  amit az öregség hoz magával.

 Ki törődik azzal, hogy hajnali  4 -ig olvasok, vagy játszom a computeren?Táncolhatok a  régi muzsikára, ha úgy tartja a kedvem és sírhatok a  régi szerelem emlékén.....és meg is teszem.

 Sétálok a  vízparton egy olyan fürdőruhában, amiben kidomborodnak  a testrészeim, és önfeledten vetem bele magam a hullámokba, ha  jól esik, és nem törődöm a motorcsónakokból rám vetett  sajnálkozó pillantásokkal.Ők is lesznek öregek.

 Tudom,  persze, azt is, hogy időnként feledékeny vagyok. És hát van is  néha mit, elfelejteni az életből. De azért a legfontosabb  dolgokra emlékszem.

 Hát igen, életem során azért megtört  néhányszor a szívem. Hogyne tört volna meg, amikor elveszítesz  valakit, akit szerettél, amikor egy gyerek szenved, vagy elüti  a cicádat egy autó? De a megtört szív az, ami erőt ad és  megértést és részvétet kelt. Egy olyan szív, mely sosem  szenvedett, érzéketlen maradt minden iránt, az sosem fog örömöt  érezni a tökéletlenség felett.

 Én nagyon boldog vagyok,  hogy elég soká éltem ahhoz, hogy megőszülhessek,hogy a  fiatalos nevetésem mély ráncokat mart az arcomra. Oly sokan  vannak,akik soha nem nevettek és oly sokan, akik nem érték  meg, hogy ősz hajszálaik legyenek.

 Ahogy múlnak az évek,  úgy egyre könnyebb pozitív lenni. Egyre kevesebbet kell törődni  azzal, mit gondolnak mások. . .Én nem teszek fel magamnak  se kérdéseket. Ráadásul fenntartom magamnak a jogot, hogy ne  legyen igazam.

 Nos, válaszolva ifjú barátnőm kérdésére,  elmondhatom, hogy nem bánom, hogy öregszem. Szabaddá tesz.  Szeretem azt, akivé váltam. Nem akarok örökké élni, de amíg itt  vagyok, nem fecsérlem olyanra az időmet, mint, hogy mi lett  volna ha... vagy azon izgassam magam, mi lesz majd. És minden  áldott nap eszem édességet /már ha kedvem van  hozzá/.
Mindig mosolyogj és a szívből fakadó igaz  barátságokra nagyon vigyázz!

 Szeretettel ajánlom a  fenti gondolatokat  kor- és kórtársaimnak.És ajánlom  még, hogy mindig nevessetek a saját hülyeségeiteken, mert  a nevetés az élet legnagyobb adománya és erősíti az  immunrendszert.
 
 


#3997 Név: Kis Gábor 2014.06.17 18:53:58

Kar megenni......

Melléklet: Lebensmittelkunst.pps

#3996 Név: Kis Gábor 2014.06.17 18:53:20

Jin Ji Du Li - egészség

Melléklet: Jin_Ji_Du_Li_-_egeszseg.doc

#3995 Név: Kis Gábor 2014.06.17 18:43:40

A fogkrémet nem csak fogmosásra használhatjuk! Eláruljuk, mire még!

1. Könnyedén eltávolíthatjuk a hajfestéket

Az otthoni hajfestés során előfordul, hogy a homlokunkra, a fülünkre, sőt még a tarkónkra is kerül egy kis festék, s ez bizony csúnya nyomot hagy. Dörzsölgetjük szappannal vagy sminklemosóval, de bizony a festék csak nem akar eltűnni. Egy kevéske fogkrém azonban csodákra képes. Nyomjunk az ujjunkra egy borsónyi hagyományos, fehér fogkrémet, és dörzsöljük vele a festékes bőrt, amíg a folt el nem tűnik. Végül öblítsük le egy kis meleg vízzel. A pasztában lévő parányi radírszemcsék könnyedén helyrehozzák az otthoni hajfestés során elkövetett baklövést.

 


2. Gyerekrajzok a falon

A gyerekek csak úgy ontják a szebbnél szebb rajzokat, s mi büszkén dekorálnánk ki velük az egész lakást. Csakhogy sajnáljuk ragasztóval összekenni vagy rajzszögekkel telelyuggatni a falat. Elő a fogkrémmel! A papír hátulján lévő sarkokra tegyünk egy kevés fehér pasztát, majd egy rövid időre szorítsuk a falhoz a rajzot. A fogkrémben lévő cellulózgumi garantáltan odaragad a falhoz. Később aztán nyom nélkül leszedhetjük a rajzokat a falról. Egy nedves rongy segítségével maradéktalanul és nyomtalanul eltüntethetjük a fogkrémet.

3. Gyorssegély a méhcsípésre

A méh csípése pokoli fájdalommal jár. Ha ilyenkor a kezünkbe akad egy tubus fogkrém, kenjünk egy keveset azonnal a csípésre. Szinte azonnal érezni fogjuk a hatást. A fogkrémben lévő lúgok ugyanis perceken belül semlegesíteni kezdik a méh mérgében lévő savakat, s tizenöt perc múlva nyomtalanul elmúlik a fájdalom. Ráadásul, miután a fogkrém megszáradt a bőrön, légmentesen elzárja a csípést a nedvességtől, és így a gyógyulást is meggyorsítja.

4. Mentsük meg az üvegasztalt

Aki üvegasztalt vásárol, szinte egy életen át rettegésben él, mikor sérül meg a szépséges bútordarab. Márpedig egy-egy baleset szinte elkerülhetetlen: egy rosszul lerakott üvegpohár, a gyerek kisautója, és máris megvan a baj. Vékony kis karcolás a sima üvegen! Ismét segíthet egy egyszerű trükk. Egy kevés fogkrémet dörzsöljünk el az ujjunk hegyével a karcoláson. Öt perc múlva, ha már megszáradt, töröljük le a felesleget egy ronggyal. A dörzsölés hatására a krémben lévő kalcium-foszfát-részecskék ismét visszaadják az üvegfelületnek a tökéletes ragyogást.

5. Olcsó autóillatosító

Állandó veszekedés tárgya: miért eszik a gyerek az autóban? A nők védekeznek, a férfiak joggal dühösek, mert bizony a kiborult kakaónak egy idő után szaga lesz. Egy egyszerű trükkel azonban mindezt megszüntethetjük. Egy darab konyhai papírtörlő közepére nyomjunk ki egy jó adag fogkrémet. Görgessük fel, akár egy palacsintát, és csúsztassuk be az egyik ülés alá. Minden alkalommal, ha fűteni kezdünk a kocsiban, a meleg hatására a szódabikarbóna, igazi légfrissítőként, kellemes mentolszagot áraszt majd magából.

6. Ékszer tisztítása

Nagyanyáink régi ékszertisztító módszerét is feleleveníthetjük egy kicsit. Az ezüst sajnos gyorsan oxidálódik. Csúnya fekete színe lesz, az embernek már nincs is kedve felvenni egy régi nyakláncot. Pedig egy puha fogkefe és egy kis fogkrém segítségével pillanatok alatt újjávarázsolhatjuk kedvenc ékszereinket. Dörzsöljük kitartóan fogkrémmel, a csillogás újra életre kel!

7. Nincs többé párás úszószemüveg

A gyerekek az iskolai úszásból hazaérve gyakran panaszkodnak, hogy nem láttak semmit a víz alatt, mert bepárásodott a szemüvegük? Elő tehát a fogkrémmel! Kenjük be belülről az úszószemüveget a pasztával, majd meleg vízzel öblítsük ki. A következő vízbe merüléskor a fluorid megakadályozza majd a bepárásodást, és a csemete boldogan lubickolhat a vízben.

 

8. Viszlát, fűfolt!

Az iskolai focibajnokság után a farmerek térdén mindig ott éktelenkedik a zöld, kitisztíthatatlan fűfolt. Mielőtt betennénk a mosógépbe, gondosan dörzsöljük át az anyagot egy adag fehér fogkrémmel. A nátrium-lauril-szulfát oldja a fű színét adó klorofillt, így könnyebben kijön majd a nadrág térdéből a folt a mosás során.

9. A hófehér bőrtáska

Könnyű beleszeretni egy hófehér bőrtáskába az üzlet kirakatában. Aztán jön a bosszúság: itt-ott egy kis tintafolt, amely kifolyt a golyóstollból, megszürkült pánt, olajos ujjlenyomatok mindenhol. Egy puha fogkefével és egy kevés fogkrémmel azonban ezt is újjávarázsolhatjuk. Dörzsöljük át fogkrémmel a koszos részeket, végül töröljük át egy nedves ronggyal. A fogkrémben lévő nátrium-karbonát segítségével a fehér táska ismét a kedvencünk lehet!

 


#3994 Név: Kis Gábor 2014.06.17 18:42:07

kövessétek Tibi atyát

<<Nézd meg teljes képernyőn is>>


#3993 Név: Kis Gábor 2014.06.14 17:09:36

Nincs cím

Melléklet: Une_seconde_avant.pps

#3992 Név: Kis Gábor 2014.06.13 10:24:57

Ráadásul "tízmilliószoros nap" is van ma!

A tibeti buddhisták szerint minden évben négy alkalommal különleges égi adományként egy pulzáló energianyaláb érkezik a Földre, mely körbeöleli a bolygót, felerősíti és megsokszorozza a gondolatok erejét, és növeli a megvalósulásuk lehetőségét. A jelenségről a maják is említést tettek - e napokat fokozott spirituális hatásuk miatt tízmilliószoros teremtő napoknak nevezzük.
A tízmilliószoros teremtő napok Tibetben vallási ünnepek, melyekkel az emberek Buddha életének főbb állomásairól emlékeznek meg, idejüket pedig mindig a holdújévhez viszonyítva számolják ki: az első holdhónap 15. napja, a negyedik holdhónap 15. napja, a hatodik holdhónap 4. napja és a kilencedik holdhónap 22. napja.
Miért lehet érdekes mindez a spiritualitás iránt érdeklődő nyugati ember számára? Azért, mert ilyenkor minden teremtés tízmilliószoros erővel hat. Hogy mik számítanak teremtésnek spirituális szempontból? A tettek, mert minden tett elindít egy folyamatot. A gondolatok, mert gondolatainkkal határozzuk meg a valóság minőségét, gondolataink vonzzák be életünkbe a pozitív vagy a negatív fordulatokat. Az érzések, mert átitatják a gondolatainkat, meghatározzák a másik emberhez vagy a dolgokhoz való viszonyunkat. A döntések, mert a döntésekkel új kapukat nyitunk meg magunk előtt. Ezek a napok a karma szempontjából különösen fontosak: minden, amit ezen a napon elkövetünk, karmikus szinten megsokszorozódva fejti ki hatását, és ami a legfontosabb, így is száll vissza ránk. Érdemes ilyenkor arra törekedni, hogy ne essen folt a karmánkon.
A gondolatok teremtő ereje a tízmilliószoros napokon azért erősödik meg, mert a már említett energianyaláb, melynek sugarában körülbelül 17 órán keresztül fürdik a Föld, gyorsabb ütemben szilárdítja meg, vagyis manifesztálja őket. A tízmilliószoros napokon a gondolataink tudatos irányításával, fókuszálásával, teremtő álmodozással akár egészen új irányt is adhatunk az életünknek. E napokon kézenfekvő módon kerülni kell a negatív gondolatokat és érzelmeket, hiszen ilyenkor ezek hatása is megsokszorozódik. Nem szabad azonban kétségbe esni, ha a rózsaszín szemüveg nem ugrik csak úgy fel az orrunkra: nyilvánítsuk ki, fogalmazzuk meg a kételyeinket, rossz érzéseinket, fájó gondolatainkat - ezzel elengedjük őket, és nem mérgezik tovább a lelkünket.
Így használd a tízmilliószoros teremtő napok energiabőségét:
- Végezz szeretet- és bőségmeditációt! Ha nem vagy gyakorlott meditáló, egyszerűen csak szakíts időt arra, hogy elképzeld, milyen világban élnél szívesen, mi tenne téged és szeretteidet boldoggá. Pörgesd le lelki szemeid előtt a vágyott élet filmjét, ha van hozzá kedved és időd, rajzold vagy írd is le a számodra harmóniát adó állapotot! Haladóbbak mandalába is önthetik a gondolataikat meditáció után.
- Ne mondj nemet! Gondolataid megfogalmazásában kerüld a tagadó formát. Az univerzum nem ismeri a nemet, márpedig ezen a napon különösen aktívan kommunikálhatsz vele. Ügyelj arra, mit mondasz neki.
- Kapcsolódj ki a természetben! Kirándulj, sétálj nagyokat zöld környezetben, gyönyörködj az élővilág csodáiban - találj vissza a természettel való ősi harmónia állapotába!
- Adj hálát! Gondold végig, mi minden jó van jelen az életedben, mennyi klassz dolog történt veled, és milyen remek emberek vesznek körül. Köszönd meg a sorsnak az adományait!
- Szeress! Vedd körül magadat azokkal, akiknek a társasága feltölt, és erősítik az önbizalmadat. Legyél velük kedves, tégy nekik szívességet! Kerüld el messzire az energiavámpír panaszládákat, ne fertőzzenek meg téged is a negatív hozzáállásukkal. Legyél barátságos, érdeklődő és nyitott, ismerkedj bátran - a szíved tévedhetetlenül megsúgja, ha valakivel dolgotok van egymással az életben.
- A tízmilliószoros teremtő napokon könnyebb felhagyni a káros szenvedélyekkel, rossz szokásokkal, letenni a múlt terheit és új utakon indulni el. A Buddha-napok kedveznek a hosszú távú elköteleződésnek, az új ismeretségeknek, a fogantatásnak, a testi és lelki gyógyulásnak.

 

 

 


#3991 Név: Kis Gábor 2014.06.06 21:14:45

Havanna-rap

<<Nézd meg teljes képernyőn is>>


#3990 Név: Kis Gábor 2014.06.06 21:13:44

-Ki mit nem tud?

 

 

Akár kvíz játéknak is jó......

 

Csak rá kell kattintani a kérdésre és máris megtudjuk, amit még eddig nem tudtunk.

 

JÓ ÉS ROSSZ SZOKÁSAINK

Mikor vált szokássá a köszönés?
Miért koccintunk?
Mióta viselnek jegygyűrűt?
Mióta használnak szappant?
Mióta fürödnek az emberek?
Mióta divat a strandolás?
Mióta használunk zsebkendőt?
Honnan ered az a szokás: a lábakat az asztalra rakni?
Mióta söprik az utcákat?
Mióta szokás újévi üdvözletet küldeni?
Mióta ünneplik a születésnapot?
Mióta állítunk karácsonyfát?
Honnan ered a kegyeleti gyertyagyújtás szokása?
Miért fekete a gyász színe?
Hol és mikor alkalmazták először a verést nevelőeszközként?
Miért április elseje az ugratások napja?
Miért zöld borításúak általában az íróasztalok?
Ki írta az első végrendeletet?
Honnan ered az ezüst-, arany- és gyémántlakodalom, továbbá az ezüst-, arany- és vasdiploma elnevezése?
Miért éppen 21 ágyúlövéssel fogadják az államfőket?

AZ ESZEM-ISZOM KÖRÉBŐL

Mit evett előbb az ember, növényt vagy húst?
Sütött vagy főzött előbb az ember?
Mióta esznek asztalnál az emberek?
Mióta használunk kanalat?
Mióta használunk szalvétát?
Igaz-e, hogy az ősmagyarok nyereg alatt puhították a húst?
Egészséges-e a csak növényi táplálkozás?
Táplál-e a víz?
Mikor volt az első disznótor Magyarországon?
Mióta él az ember kolbásszal?
Ki találta fel a rántott csirkét és a bécsi szeletet?
Mi köze az Esterházyaknak a rostélyoshoz?
Miért pirul meg a sült krumpli és a főtt nem?
Hol és ki gyártott először szalámit?
Mióta fogyasztunk tojást?
Honnan ered a joghurt?
Honnan származik a vitamin elnevezés?
Mióta eszünk savanyú káposztát?
Mióta fogyasztunk sárgarépát?
Mióta kerül saláta az asztalunkra?
Mióta használunk paprikát?
Táplál-e a hagyma?
Ki találta fel az élesztőt?
Ki sütötte az első kiflit?
Ki készítette az első szendvicset?
Mióta esznek perecet az emberek?
Ki találta fel a majonézt?
Hogyan készül a méz?
Hol ették az első csokoládét?
Honnan kapta nevét a mignon sütemény?
Honnan származik az indiáner?
Hol készítettek először bort?
Miért szürkebarát a szürkebarát?
Ki találta fel a sört?
Miért kell a kávét pörkölni?
Mióta iszunk teát?
Hogyan alakult ki a vendéglátás?

FORGOLÓDÁS A DIVAT KÖRÜL

Milyen volt az első divatlap?
Honnan ered a kombiné viselete?
Mióta használunk gombolást?
A női kézitáskát mióta viselik?
Mióta divat a magas cipősarok?
Mióta viselnek a nők kalapot?
Ki találta fel a kötést és horgolást?
Volt-e cipőjük a honfoglaló magyaroknak?
Mióta viselnek az emberek szandált?
Mikor jött divatba a borotválkozás?
Mióta divatos a bajusz?
Mióta viselnek a férfiak hosszú hajat?
Mióta viselnek nyakkendőt a férfiak?
Mióta viselnek mellényt?
Mióta viselnek raglánt?
Miért spencer a kurta kiskabát?
Honnan ered az élére vasalt nadrág divatja?
Mióta divat a bricsesznadrág és kik viselték?
Hogyan alakult ki a kalap?
Milyen a vaskalap?
Mit tudunk a kesztyűviselet múltjáról?
Mióta divat a gomblyukvirág?
Ki találta fel az esernyőt?
Miért kockás a skót népviselet?
Honnan származik az anorák?

SPORT ÉS JÁTÉK

Mióta van munkás-sportegyesület Magyarországon?
Ki volt az első magyar ökölvívó?
Honnan ered a pingpong szó?
Mióta szerepel a testnevelés az iskolai oktatásban?
Mióta korcsolyáznak?
Mióta táncolnak hazánkban a jégen?
Mikor kezdtek síelni Magyarországon?
Mióta teniszeznek?
Ki találta fel a dzsudót?
Ki viselte az első sportruhát?
Ki találta fel a sakkot?
Honnan ered a kockajáték?
Ki találta ki a nyelvi játékot?
Mióta ismerjük a francia kártyát? Mit jelent a kőr, pikk, treff és káró?
Hogyan került a magyar játékkártyára Tell Vilmos alakja?
Mit jelent a szubkontra és a hirskontra a kártyajátékban?
Ki készítette az első kaleidoszkópot? Mivel játszottak az ókori gyerekek?
Kitől kapta nevét a barkochba játék?
Hogyan született a lottó?
Hol született a lemezlovas, a Disc Jockey műfaja?

BABONÁKRÓL TÉVHITEKRŐL

Miért mondják a tüsszentőnek: kedves egészségére?
Miért hoz szerencsét a lópatkó és a négylevelű lóhere?
Miért hoz szerencsét a kéményseprő?
Miért fűződik annyi babona a tükörhöz?
Honnan ered a gólyamese?
Miért vasorrú bába a mesebeli boszorkány?
Honnan ered a kacsatermő fáról szóló mese?
Mi a magyarázata a magyar népmesében a gyakori "szerencséd, hogy öreganyádnak szólítottál" motívumnak?
Miért a nyuszi hozza a húsvéti tojást?
Honnan ered az a mese, hogy az aranyszínű szőlőben arany van?
Énekel-e a haldokló hattyú?
Meg lehet-e halni a liliom illatától?
Volt-e özönvíz?
Lehetséges-e az, hogy nagy nyári záporok alkalmával békaporontyok, csigák és giliszták is hullanak az égből?
Hullhat-e az égből manna?
Van-e lélekvándorlás?
Mi az asztaltáncoltatás titka?
Mi a spiritizmus?
Lehet-e ujjheggyel látni?
Léteztek-e egyszemű emberek?
Milyen a garabonciás diák?
Láthatók-e nappal a csillagok a kutak fenekéről?

MIÓTA ISMERJÜK? HONNAN TUDJUK?

Mikortól január elseje az év első napja?
Ki "fedezte fel" a levegőt?
Ki észlelte először gáz létezését?
Mikor építették az első csónakot?
Mivel világított az ősember?
Mióta használ az ember kőolajat?
Mióta üvegezik az ablakot?
Mikortól használunk papírtapétát?
Mióta kürt a posta jelvénye?
Mikor állították az első hirdetőoszlopot?
Mióta számozzák a házakat?
Mikor rendezték az első kiállítást?
Mikor alakult az első utazási iroda?
Mikor nyílt meg Magyarországon az első nyilvános képzőművészeti gyűjtemény?
Mióta használnak ceruzát írásra?
Ki találta fel a gyorsírást?
Mióta ismerik a budai "Hunyadi János" keserűvizet?
Mikor és hol kezdték az állampolgárok nyilvántartását?
Mióta vannak katonai rendfokozatok?
Miért a dicsőség jelképe a babérkoszorú?
Mióta vannak kitüntetések?
Miért kell a katonáknak egyszerre lépniök?
Ki találta fel a fésűt?
Mióta ismerik a tükröt?
Ki találta fel a varrótűt?
Mióta használnak gombostűt?
Ki találta fel a szemüveget?
Ki készítette az első hőmérőt?
Mióta van vízvezeték Budapesten?
Mióta használnak maltert?
Ki, mikor és hol találta fel a cementet?
Mióta bányásznak sót?
Miért visel a cirkuszi bohóc csúcsos sapkát?
Mikor adták ki az első magyar KRESZ-t?
Ki találta fel a pneumatikus abroncsot?
Ki találta fel a sínpályát?
Mióta van színházjegy?
Hogyan alakult ki a cirkusz?
Mióta van bohóc a cirkuszban?

AMIRE AZ IRODALOMBÓL KÍVÁNCSIAK VOLTAK

Melyik volt az első regény?
Mióta van folytatásos regény?
Mikor írták a legrégibb krimit?
Ki írta az első magyar szatírát?
Miről szólt a világ első riportja?
Mióta vannak irodalmi versenyek?
Volt-e a magyar irodalom történetében írói bajvívás?
Mióta vannak nemzeti himnuszok?
Honnan ered és mit jelent az interjú?
Miért kezdődik a legtöbb népdal természeti képpel?
Mit nevezünk ponyvairodalomnak?
Miért fűzfapoéta a rossz költő?
Mi a makaróni-költemény?
Igaz-e, hogy Petőfi mecénása egy szabómester volt?
Mennyit keresett Petőfi a verseivel?
Milyen sportot kedvelt Petőfi?
Miért és hogyan tanult meg Petőfi és Arany gyorsírni?
Hiteles történeti adatok alapján írta-e Gárdonyi az Egri csillagokat?
Igaz történetet dolgozott-e föl Mikszáth A fekete városban?
Sokat utazott-e Verne Gyula és May Károly?
Verne több magyar tárgyú regényt írt, honnan ismerte hazánkat?
Élt-e Robinson és Péntek?
Élt-e valaha Rinaldo Rinaldini?
Élt-e Don Juan?
Élt-e Faust?
Élt-e Münchhausen?
Élt-e Rómeó és Júlia a valóságban?
Hány könyvet tud elolvasni egy átlagos ember élete során?

KALANDOZÁS A TÖRTÉNELEMBEN

Hányan voltak a honfoglaló magyarok?
Hogyan kelhettek át őseink a nagy folyókon ?
Hogyan nyerték a vasat a honfoglaló magyarok?
Vadászhattak-e bölényre a honfoglaló magyarok?
Hogyan élelmezték seregüket a kalandozó magyarok?
Milyen lovon ült Árpád?
Állandóan viselték-e a koronát a magyar királyok?
Miért ferde a magyar koronán a kereszt?
Harci eszköz-e a fokos?
Kiről nevezték el a visegrádi Salamon-tornyot?
Hogyan zajlott le a lovaggá ütés?
Miként jutott Mátyás király a Corvin névhez?
Történeti személy-e Dobó Katica?
Honnan származnak a cigányok?
Melyik a legrégibb magyar város?
Vannak-e hazánkban francia települések?
Mióta piros-fehér-zöld a magyar zászló?
Miért oly kicsinyek a Nemzeti Múzeumban levő régi páncélok?
Mióta nevezik a magyar földművelőt parasztnak?
Hogyan kerültek bolgárkertészek hazánkba?
Létezett-e Bábel tornya?
Miért balzsamozták be az elhunyt fáraókat?
Hogyan kerültek az indiánok Amerikába?
Miért skalpoltak az indiánok?
Miért épült Madrid oda, ahol van?
Ki volt az a "szürke eminenciás", aki után a háttérben meghúzódó nagyhatalmú embert ma is így nevezik?

KIRŐL NEVEZTÉK EL? HONNAN ERED?

Milyen szín a hupikék és a tulipiros?
Milyen az ispilángi rózsa?
Milyen a szöghajú?
Miért fehérnép a női nem?
Honnan került nyelvünkbe a csaj szó?
Milyen baba a lencsibaba?
Ki a szélhámos?
Mi a macskazene?
Értelmes szó-e a íillaárom-haj, az ingyom-bingyom meg a recefice?
Miről kapta nevét a budai Disznó fő-forrás?
Miért rudas a Rudas fürdő?
Miről kapta nevét a Légszesz és az Öntőház utca?
Honnan kapta a Harmincad utca a nevét?
Miért vérhalom a Vérhalom tér?
Melyik török pasáról nevezték el a Pasarétet?
Miért vizafogó a Vizafogó utca?
Miért nevezik a Budaörs határában levő hegyet Huszonnégyökrösnek?
Hogyan lett a XX. kerület egy része Kossuthfalva?
Ki volt az a Kuny Domonkos, akiről utcát neveztek el?
Élt-e valaha Herkó páter?
Honnan ered az Alpesek elnevezése?
Van-e valami köze a "rostokolni" szavunknak Rostock kikötőjéhez?
Ki volt Orion? Kiről kapta a nevét az Orion Rádiógyár?
Honnan ered a partizán szó?
Ki a bojkottálás névadója?
Mennyit jelent a töméntelen?
Honnan ered a fukar szó?
Miért akt a ruhátlan test?
Miért talmi az, ami értéktelen?
Honnan kapta nevét a forint?
Miért mondták rácnak a szerbet, tótnak a szlovákot?
Miért nevezik algebrának a betűszámtant?
Miért csúfolják a szabót kecskének?
Miért Európa Európa?
Honnan ered a kalendárium elnevezés?
Mi a kapcsolat a Plútó, plutokrácia és a plutónium szavak között?
Honnan ered a pénzt keresni kifejezés?
Miért "kosarazzák" ki a hívatlan kérőt?
Miért azonos a Fejér megyei Velence község neve a híres itáliai város nevével?
Mi a köze a bokszerlázadásnak a bokszer fegyverhez?
Mi a farsang és mi a karnevál?

TÜCSKÖK, BOGARAK, NÉGYLÁBÚAK

Hogyan maradtak fenn az ősvilági állatlábnyomok?
Fejlődhet-e a mai majmokból ember?
Beszélhetünk-e erkölcsről az állatvilágban?
Hogyan vélekedik az állatok "lelki életéről" a tudomány?
Melyik a legokosabb állat?
Melyik a világ legnagyobb állata?
Melyik a világ legszelídebb állata?
Vannak-e még a Földön ismeretlen állatfajok?
Hol voltak az első állatkertek?
Miért nem fázik az újszülött jegesmedve az Északi-sarkon?
Miért nem fázik a jegesmedve lába?
Miért fehér a sarkvidéki állatok bundája?
Miért csak Ausztráliában él a kenguru?
Ormányával, vagy szájával szopik-e a kiselefánt?
Igaz-e, hogy a patkányok elmenekülnek a süllyedő hajóról?
Miért pusztult ki az európai bölény?
Milyen lusta a lajhár?
Ravasz-e a róka?
Miért nem alszik a tehén?
Miért vadul meg a bika a vörös színtől?
Miről nevezetesek a Szent Ilona-szigeti kecskék?
Léteznek-e szőr nélküli kutyák?
Van-e éneklő, számoló vagy beszélő kutya?
Miért világít sötétben a macska szeme?
Hogyan tájékozódik sötétben a denevér?
Honnan származnak a tengerimalacok?
Vannak-e időjárást jelző állatok?
Igaz-e, hogy a krokodil sír?
Honnan veszik az áramot a tengeri elektromos ráják? Ha kifogy testükből az elektromosság, hogyan töltik fel újra? Mekkora ez a töltés?
Csörög-e a csörgőkígyó?
Hány szálka van a halban?
Milyen hal a szardínia?
Igaz-e, hogy a katicabogarat nem eszi meg más állat, a katica által kibocsátott bűzös folyadék miatt?
Miért pusztulnak a selyemhernyók?
Igaz-e, hogy az északkelet-amerikai földigiliszták európai eredetűek?
Miért készítenek a méhek hatszögletű sejteket?
Hány lába van a kaszáspóknak?
Mitől világít a szentjánosbogár?
Van-e a rovaroknak vére?
Milyen állat a kalamájó?
Gyűjt-e élelmet a hangya télire?
Hogyan kerül a muslinca a borba?

 


#3989 Név: Kis Gábor 2014.06.06 21:13:16

Spórolási" és "átláthatósági" divat

Melléklet: 4_saisons_du_grand_canyon_op.pps

<< < [1] [2] [3] ... [193] [194] [195] ... [548] [549] [550] > >>