#5149 Név: Kis Gábor 2020.04.20 18:50:26

Porseprés

Melléklet: VIDEO-2019-10-13-05-47-34.mp4

#5148 Név: Kis Gábor 2020.04.19 18:05:29

Az első éjszakám egy lánnyal

Melléklet: Gyerekek.mp4

#5147 Név: Kis Gábor 2020.04.19 18:03:16

 


Gyógyítani orvosságok nélkül
 
 
 

A húszas évek előtt rendes orvosi ellátás még nem volt, és nem voltak

elérhető gyógyszerek, a szegény ember mégis gyógyította magát.

A parasztember a kertjéből gyógyult, de a városiak is használták ezeket

a gyógymódokat.

 


Fő táplálékuk volt telente a bab, krumpli, káposztafélék, savanyítva is — Szabolcsban a bab mellé is savanyú káposzta került tészta helyet, mert ez ingyen volt, és sűrítette a levest. — savanyú káposzta jelentette a savanyúságot (salátát), persze nem tudták, a vastagbél normális működését támogatták ezzel. A háziasszonyok bőven használtak rászórva piros paprikát és vékony csíkokra vágott lilahagymát. Ezzel pótolták a C-vitamint.

 

Immunerősítőnek ott volt a tök, a sütőtök a tökmag (a prosztata legjobb védelmezője). Az asztalra mindig került kukorica, diós, mákos metélt. Reggelire mangalica szalonnát ettek, melyről ma már ismert, hogy tápláló, és tisztítja a vért. A szegény embernek nem telt cukros ételekre, a gyerekeket sem tömték édességgel. Így, ha a fertőző betegségeket nem kapták el gyerekként, magas kort értek meg dédapáink. Kár, hogy elfelejtettük étkezési szokásaikat.

 

Az állatokat nem tanítják, hogy melyik növény mérgező a testükre, mégis minden állat tudja, mi nem jó neki, és azt nem eszi meg. Azt sem mondja meg nekik senki, melyek azok a füvek, amivel gyógyítani tudják a szervezetüket, vagy karban tartja a bélműködésüket, mégis megtalálják. Elgondolkodtató, hogy a bent tartott kutyákat mért érik el azok a betegségek, mint az embereket? Mi emberek is tudhatnánk, hogyan kerüljük el a betegségeket, mégis kevesen foglalkozunk ezzel.

 

Mákkal a csontritkulás ellen

 

A mák került ide elsőnek, hogy a közép vagy idősebb korúak észrevegyék ezt a csodanövényt, hiszen, ki ne akarná a fiatalos mozgását könnyen megőrizni, és az életét kitolni. A mák Közép-Ázsiából származik, de manapság inkább Európában eszik. Szerencsére a mák központi helyet foglal el a magyar étkezési szokásokban, jóllehet kevesen tudnak annak gyógyhatásáról.

 

Tele van (csontépítő), magnéziummal, (Omega4) növényi zsírsavval, aminosavakkal, enzimekkel és még foszfort, kalciumot, káliumot és vasat is találunk benne. Kevesen tudják, hogy lassítja az öregedési folyamatokat; fékezi a csontok leépülését, és elkezdi újra építeni a ritkult csontszöveteket. A magas vérnyomást leviszi. A telítetlen zsírsav összetétele miatt, megelőzhető a trombózis és embólia kialakulása. Normalizálja a vér koleszterinszintjét, miközben fokozza a szervezet védekező mechanizmusát. És nem utolsó sorban, szinte teljesen megszünteti (frontváltozásnál) a lábban keletkező görcsöt. Továbbá, növeli a szellemi teljesítőképességet, jótékonyan hat a sebek gyógyulására. És még egy érv szól mellette: ötödébe kerül, mint az agyon reklámozott étel-kiegészítők, jóllehet a hatásfoka túlhaladja. Azt is tudnunk kell, nem azonnal, hosszabb távon (2-3 hónap) fejti ki gyógyító hatását. Sajnos a betegség gyors futó, a gyógyulás távfutó.

 

Használati, tárolási és fogyasztási javaslat

A ledarált mákot kevés vízzel összekeverjük, mézzel vagy cukorral ízesítjük, dunsztosüvegbe tesszük, majd a hűtőbe tároljuk. Az első hónapokban naponta, minimum 1 evőkanállal fogyasztunk belőle. Később (a szervezet állapotától függően) kétnaponként.

50 éves kor után nem tanácsos szüneteltetni, sem abbahagyni. Tekintsük olyan gyógyszernek, amelyet egy életen át szedni muszáj.

 

A burgonya gyógyító hatása – az emésztés segítője

 

Gyógyító hatása miatt a burgonya megérdemli a második helyet, már azért is, mert táplálékunk sorrendjében is a második helyen áll. Ráadásul nem hizlal, legalább is, ha nem zsírban sütjük. Fontos tudni, a zsírban sült krumplit nehezen tudja megemészteni a szervezet, ezért káros a szervezetre. Ezzel szemben (testépítéshez elengedhetetlen) az összes növényi fehérjét tartalmazza. Sőt tartalmaz káliumot, kalciumot, foszfort és vasat.

A burgonyát, még a cukorbetegek is bátran fogyaszthatják, mert a benne lévő szénhidrát lassan szívódik fel, így nem dobja meg a cukrot. A gyakori burgonyafogyasztás (nem a zsírban sült) egyensúlyban tartja a szerveket, például csökken a gyomor és a bélpanasz. Leghatásosabb, ha sós lében (népi nyelven sóban főtt krumpli), vagy héjában főzve fogyasztjuk. Valamikor a szegény emberek a burgonya levéből készítették az előételt, a levest. Használjuk ki a burgonyában rejlő, egészségünkre hasznos lehetőségeket, hogy kevesebb gyógyszert kelljen fogyasztanunk.

 
 

A cékla gyógyító hatása, élettani fontossága

 

És most következzék a cékla. A cékla rák megelőző hatású, beírta magát a csodaszerek osztályába. Ferenczi Sándor 1970-ben Heidelbergben megjelent könyvében ad számot 18 év tapasztalatáról, a nyers céklalé daganatellenes hatásáról. Munkatársa Paul Seeger megállapította, hogy a cékla hatékonyan lép fel a rákos daganatok ellen. Az eddigi tumor gátló gyógyszerekkel szemben nem sejtosztódást, gátló méreg, hanem élettani hatóanyag: a ráksejtek csökkent oxidációját növeli oly módon, hogy a tönkrement légzőfermentet pótolja, és így a rák tulajdonképpeni okát szünteti meg. A cékla hatóanyaga a sejtlégzés aktivátora. “Ebben kiváló eszközt találunk – írja Seeger – a daganatsejt sejtlélegzésének befolyásolására és normalizálására.”

 

A hagymán kívül a céklának van a legnagyobb a szilícium (nyomelem) tartalma. A szilícium révén a szervezet védekezőképessége nagymértékben fokozható. Nyers cékla hatására a szervezet védekezésében vezető szerepet játszó sejtek, a nyiroksejtek (limfociták), plazmasejtek és faló-sejtek felszaporodnak, és az elhalt, kóros sejtek száma is növekszik. (A kóros sejtek elhalnak és kiválasztódnak.) A cékla számos más ásványi anyagot és nyomelemet is tartalmaz: káliumot, foszfort, ként, jódot, vasat, rezet, mangánt, céziumot. B1-, B2-C- és P-vitamin is található benne. A vérképzést segíti és vérzéscsillapító. Ezeken kívül a cékla javítja az idegműködést és az emésztést is. Ha a felsoroltaknak, csak a fele részét hasznosítja a szervezet, már érdemes megszívlelni a tanácsot.

 

A bab gyógyító hatása

 

A bab fontosságáról se feledkezzünk meg! Szerencsés, aki szereti a babot, mert a gyógyító hatása elengedhetetlen. Serkenti a sejtek fehérje anyagcseréjét, regenerálódnak a sejtek, sőt szabályozza az anyagcserét. Elősegíti a víz kiürülését, segíti a máj, vese működését (ezért van nagy szerepe a betegségek megelőzésében). És ez még nem minden; segíti a zavartalan vérkeringést, ez által segíti a szív működését is. A Kidney bab, például nem csak külsőre hasonlít a vesére, de segíti a vese működését.

 

A lencse gyógyító hatása

 

A nem gyakran fogyasztott, indokolatlanul mellőzött étel a lencse, pedig kevés ilyen könnyen emészthető, mégis tápláló zöldségünk van, mint a lencse. Igen magas a fehérjetartalma (25-28%), és tartalmazza valamennyi, a szervezetünk számára fontos és nélkülözhetetlen esszenciális aminosavat, amelyet szervezetünk nem tud önállóan előállítani. Mindemellett nem allergén, viszont jól emészthető, legkevésbé, vagy egyáltalán nem puffasztó, mint a bab. Tartalmaz még vitaminokat, ásványokat, és az anyagcseréhez fontos nyomelemeket. A cukorbetegeknél sem okoz gondot, mert a benne lévő szénhidrát lassan szívódik fel. A gyomrot és beleket megterhelő ebéd után, ha a következő napi ebéd a lencse, megkönnyebbül a bélrendszer.

 

A vöröshagyma és a fokhagyma tisztító hatása

 

A mai korunk szennyezett levegője káros hatással van a tüdőre, a legfontosabb légző szervünkre. A mindennapi hagyma fogyasztásával, nagy részben, ki lehet védeni, a szennyező anyagok kártevését. Sőt, annak ellenére, hogy könnyeket csal a szemünkbe, tisztítja a szemet!

 

A vörös- és a fokhagyma olyan, mint az emberi sejt. A tudomány mai állása szerint segítik eltávolítani a veszélyes mérgező és salak anyagokat a sejtekből, egyben ellenállóvá teszi, és erősíti az immunrendszert.

 

A sárgarépa gyógyító hatása, szerepe az egészség megőrzésében

 

Ma már tudjuk, hogy a sárgarépa fogyasztása gyógyító hatással van a szem és bőrproblémákra, feljavítja a szem vérkeringését és működését. Továbbá csökkenti a koleszterin szintet, savtalanítja a vért, ezzel elősegíti a máj működését.

 

A búzacsíra gyógyító ereje

 

A búzacsíra jelentős élettani funkciót tölthet be; gyógyító ereje, a magas vitamin és ásványi anyagoknak köszönhető. A daganatos, a szív, az érrendszeri betegségek megelőzésében játszik nagy szerepet. Az sem elhanyagolható szempont, hogy károsítja a koleszterin molekulákat, az érfalat rugalmassá teszi. Ezen felül, megkönnyíti az emésztést. Nagy szerepe van a csontok védelmében.

 

A paradicsom gyógyító hatása

 

A paradicsomnak négy kamrája van és piros. A szívnek négy kamrája van és piros. A kutatások azt mutatják, hogy a paradicsomok tele vannak lycopine-okkal, melyek igazi tápláléka a vérnek és a szívnek. (Lycopine: antioxidáns, hatása erősebb a C-vitaminnál, lassítja a sejtek öregedését.)

 

A szőlő gyógyhatása

 

A szőlők fürtökben lógnak, formájuk, mint egy szív. A szőlőszem olyan, mint egy vérsejt, a mai kutatások szerint a szőlő élénkíti a szívet és a vért. Az is köztudott, a vértisztító és az idegerősítő hatása is kiemelkedően jó. A szőlő magvának többszöröse a gyógyító hatása, mint a szőlőnek.

 

A dió

 

A dió olyan, mint az agy, jobb és bal félteke, a kisagy és a nagyagy. A gyűrődések és a behajtások olyanok, mint az agykéreg Tudjuk, hogy a dió jelentősen segíti az agyműködést, a mellett féregölő vértisztító, és segíti az emésztő szervek munkáját.

 

Zeller, kelkáposzta, kínai kel

 

A zeller, a kínai kel és a kelkáposzta kalciumot tartalmaznak, és erősítik a csontokat. Ha nincs elég kalcium az étrendedben, a szervezet kivonja a csontokból és emiatt a csontok meggyengülnek Az említett növényeknek fogyasztása megerősítik a csontozatot. De nem csak ásványi anyagokat nyerhetünk belőle, hanem fontos vitaminokat is. Tudni kell, hogy a vitaminok, az ásványok katalizátora. Vagyis a vitaminok feladata, hogy a szervezetbe bevitt ásványok beépüljenek a szervezetbe.

 

Spenót, a gyógyító

 

A spenót (sajnos a gyermekek körében nagyon népszerűtlen), a mellett, hogy K-vitaminban gazdag étkezési zöldségféleség, elősegíti a bélmozgást, a gyomor működését, és vastagbélre tisztító hatással rendelkezik. A fekvő betegek számára különösen javasolt a fogyasztása.

 

A táplálkozás tekintetében jó tudni

 

Az enzimek (fermentumok) alapvető szerepet töltenek be a sejtek anyagcsere folyamatában. Az enzimek egyszerű fehérjék, melyek csak aminosavakat tartalmaznak. Az enzimek működéséhez számos vitamin és ásványi anyag jelenléte is elengedhetetlenül szükséges. Az enzimek működése, a szövetek kémiai átalakulásánál, savasodásnál, lelassulnak. Ez lehet tápanyag fogyasztásával járó anyagcserezavar is, és születéssel járó hiba is.

 


#5146 Név: Kis Gábor 2020.04.15 20:24:12

--------------
1) Végeredmény
--------------
Hazamegy Pistike a focimeccsről, és büszkén újságolja:
- Képzeld, Papa, két gólt is rúgtam!
- Nagyszerű. És mennyi lett a végeredmény?
- 1:1.

-----------------
2) Női nemi szerv
-----------------
Szexuális felvilágosítás órán dolgozatot írnak a diákok. A tanár
feladja a kérdést:
- Rajzoljatok le egy női nemi szervet!
Az egyik lány szégyenlősen lesüti a szemét, mire a mellette ülő
srác felkiált:
- Tanárnő, ez nem ér! Tetszik látni, hogy puskázik?

---------------
3) Paradicsomok
---------------
Irigykedve kérdezi a háziasszony a szomszédjától:
- Szomszéd, olyan szép pirosak a paradicsomai, hogyan csinálja ezt?
- Tudja, szomszédasszony, naponta kétszer kimegyek a kertbe, megállok a
paradicsomok előtt, letolom a nadrágom, erre ilyen szép pirosak lesznek.
Ezt a módszert tudom javasolni magának is.
A szomszédasszony is kipróbálja. Egy hét múlva ismét összefut a
szomszéd fickóval.
- Na, fejlődnek a paradicsomok? - kérdezi a szomszéd.
- Á, azok ugyanolyan satnyák. De látná az uborkáimat!

----------------
4) Mint a villám
----------------
- Na, hogy megy a lányodnak az autóvezetés?
- Mint a villám!
- Olyan gyorsan?
- Á! Hol egy fába, hol egy oszlopba csapódik.

--------
5) Halak
--------
- Jean, adjon friss vizet a halaknak!
- De uram, még a tegnapit sem itták meg.


#5145 Név: Kis Gábor 2020.04.15 20:22:49

orosz taxis

Melléklet: Orosz_taxis_jarvany_ideje_alatt.mp4

#5144 Név: Kis Gábor 2020.04.15 20:19:58

Ázsiai konyha

Melléklet: Savoir_faire_asiatique1.mp4

#5143 Név: Kis Gábor 2020.04.11 18:15:02

Grandparents Babysitting

Melléklet: VIDEO-2018-11-18-19-33-11_1_.mp4

#5142 Név: Kis Gábor 2020.04.10 19:46:44

Hát igen, a járványok csak primitív helyekről indulhatnak ki...............☺

WUHAN CITY, CHINA, 11.5 MILLION PEOPLE

 

Melléklet: VIDEO-2020-03-26-11-48-37.mp4

#5141 Név: Kis Gábor 2020.04.10 19:45:24

 


Csak rá kell kattintani a kérdésre és máris megtudjuk, amit még eddig esetleg nem tudtunk!
JÓ ÉS ROSSZ SZOKÁSAINK
Mikor vált szokássá a köszönés?
Miért koccintunk?
Mióta viselnek jegygyűrűt?
Mióta használnak szappant?
Mióta fürödnek az emberek?
Mióta divat a strandolás?
Mióta használunk zsebkendőt?
Honnan ered az a szokás: a lábakat az asztalra rakni?
Mióta söprik az utcákat?
Mióta szokás újévi üdvözletet küldeni?
Mióta ünneplik a születésnapot?
Mióta állítunk karácsonyfát?
Honnan ered a kegyeleti gyertyagyújtás szokása?
Miért fekete a gyász színe?
Hol és mikor alkalmazták először a verést nevelőeszközként?
Miért április elseje az ugratások napja?
Miért zöld borításúak általában az íróasztalok?
Ki írta az első végrendeletet?
Honnan ered az ezüst-, arany- és gyémántlakodalom, továbbá az ezüst-, arany- és vasdiploma elnevezése?
Miért éppen 21 ágyúlövéssel fogadják az államfőket?
 
AZ ESZEM-ISZOM KÖRÉBŐL
Mit evett előbb az ember, növényt vagy húst?
Sütött vagy főzött előbb az ember?
Mióta esznek asztalnál az emberek?
Mióta használunk kanalat?
Mióta használunk szalvétát?
Igaz-e, hogy az ősmagyarok nyereg alatt puhították a húst?
Egészséges-e a csak növényi táplálkozás?
Táplál-e a víz?
Mikor volt az első disznótor Magyarországon?
Mióta él az ember kolbásszal?
Ki találta fel a rántott csirkét és a bécsi szeletet?
Mi köze az Esterházyaknak a rostélyoshoz?
Miért pirul meg a sült krumpli és a főtt nem?
Hol és ki gyártott először szalámit?
Mióta fogyasztunk tojást?
Honnan ered a joghurt?
Honnan származik a vitamin elnevezés?
Mióta eszünk savanyú káposztát?
Mióta fogyasztunk sárgarépát?
Mióta kerül saláta az asztalunkra?
Mióta használunk paprikát?
Táplál-e a hagyma?
Ki találta fel az élesztőt?
Ki sütötte az első kiflit?
Ki készítette az első szendvicset?
Mióta esznek perecet az emberek?
Ki találta fel a majonézt?
Hogyan készül a méz?
Hol ették az első csokoládét?
Honnan kapta nevét a mignon sütemény?
Honnan származik az indiáner?
Hol készítettek először bort?
Miért szürkebarát a szürkebarát?
Ki találta fel a sört?
Miért kell a kávét pörkölni?
Mióta iszunk teát?
Hogyan alakult ki a vendéglátás?
 
FORGOLÓDÁS A DIVAT KÖRÜL
Milyen volt az első divatlap?
Honnan ered a kombiné viselete?
Mióta használunk gombolást?
A női kézitáskát mióta viselik?
Mióta divat a magas cipősarok?
Mióta viselnek a nők kalapot?
Ki találta fel a kötést és horgolást?
Volt-e cipőjük a honfoglaló magyaroknak?
Mióta viselnek az emberek szandált?
Mikor jött divatba a borotválkozás?
Mióta divatos a bajusz?
Mióta viselnek a férfiak hosszú hajat?
Mióta viselnek nyakkendőt a férfiak?
Mióta viselnek mellényt?
Mióta viselnek raglánt?
Miért spencer a kurta kiskabát?
Honnan ered az élére vasalt nadrág divatja?
Mióta divat a bricsesznadrág és kik viselték?
Hogyan alakult ki a kalap?
Milyen a vaskalap?
Mit tudunk a kesztyűviselet múltjáról?
Mióta divat a gomblyukvirág?
Ki találta fel az esernyőt?
Miért kockás a skót népviselet?
Honnan származik az anorák?
 
SPORT ÉS JÁTÉK
Mióta van munkás-sportegyesület Magyarországon?
Ki volt az első magyar ökölvívó?
Honnan ered a pingpong szó?
Mióta szerepel a testnevelés az iskolai oktatásban?
Mióta korcsolyáznak?
Mióta táncolnak hazánkban a jégen?
Mikor kezdtek síelni Magyarországon?
Mióta teniszeznek?
Ki találta fel a dzsudót?
Ki viselte az első sportruhát?
Ki találta fel a sakkot?
Honnan ered a kockajáték?
Ki találta ki a nyelvi játékot?
Mióta ismerjük a francia kártyát? Mit jelent a kőr, pikk, treff és káró?
Hogyan került a magyar játékkártyára Tell Vilmos alakja?
Mit jelent a szubkontra és a hirskontra a kártyajátékban?
Ki készítette az első kaleidoszkópot? Mivel játszottak az ókori gyerekek?
Kitől kapta nevét a barkochba játék?
Hogyan született a lottó?
Hol született a lemezlovas, a Disc Jockey műfaja?
 
BABONÁKRÓL, TÉVHITEKRŐL
Miért mondják a tüsszentőnek: kedves egészségére?
Miért hoz szerencsét a lópatkó és a négylevelű lóhere?
Miért hoz szerencsét a kéményseprő?
Miért fűződik annyi babona a tükörhöz?
Honnan ered a gólyamese?
Miért vasorrú bába a mesebeli boszorkány?
Honnan ered a kacsatermő fáról szóló mese?
Mi a magyarázata a magyar népmesében a gyakori "szerencséd, hogy öreganyádnak szólítottál" motívumnak?
Miért a nyuszi hozza a húsvéti tojást?
Honnan ered az a mese, hogy az aranyszínű szőlőben arany van?
Énekel-e a haldokló hattyú?
Meg lehet-e halni a liliom illatától?
Volt-e özönvíz?
Lehetséges-e az, hogy nagy nyári záporok alkalmával békaporontyok, csigák és giliszták is hullanak az égből?
Hullhat-e az égből manna?
Van-e lélekvándorlás?
Mi az asztaltáncoltatás titka?
Mi a spiritizmus?
Lehet-e ujjheggyel látni?
Léteztek-e egyszemű emberek?
Milyen a garabonciás diák?
Láthatók-e nappal a csillagok a kutak fenekéről?
 
MIÓTA ISMERJÜK? HONNAN TUDJUK?
Mikortól január elseje az év első napja?
Ki "fedezte fel" a levegőt?
Ki észlelte először gáz létezését?
Mikor építették az első csónakot?
Mivel világított az ősember?
Mióta használ az ember kőolajat?
Mióta üvegezik az ablakot?
Mikortól használunk papírtapétát?
Mióta kürt a posta jelvénye?
Mikor állították az első hirdetőoszlopot?
Mióta számozzák a házakat?
Mikor rendezték az első kiállítást?
Mikor alakult az első utazási iroda?
Mikor nyílt meg Magyarországon az első nyilvános képzőművészeti gyűjtemény?
Mióta használnak ceruzát írásra?
Ki találta fel a gyorsírást?
Mióta ismerik a budai "Hunyadi János" keserűvizet?
Mikor és hol kezdték az állampolgárok nyilvántartását?
Mióta vannak katonai rendfokozatok?
Miért a dicsőség jelképe a babérkoszorú?
Mióta vannak kitüntetések?
Miért kell a katonáknak egyszerre lépniök?
Ki találta fel a fésűt?
Mióta ismerik a tükröt?
Ki találta fel a varrótűt?
Mióta használnak gombostűt?
Ki találta fel a szemüveget?
Ki készítette az első hőmérőt?
Mióta van vízvezeték Budapesten?
Mióta használnak maltert?
Ki, mikor és hol találta fel a cementet?
Mióta bányásznak sót?
Miért visel a cirkuszi bohóc csúcsos sapkát?
Mikor adták ki az első magyar KRESZ-t?
Ki találta fel a pneumatikus abroncsot?
Ki találta fel a sínpályát?
Mióta van színházjegy?
Hogyan alakult ki a cirkusz?
Mióta van bohóc a cirkuszban?
 
AMIRE AZ IRODALOMBÓL KÍVÁNCSIAK VOLTAK
Melyik volt az első regény?
Mióta van folytatásos regény?
Mikor írták a legrégibb krimit?
Ki írta az első magyar szatírát?
Miről szólt a világ első riportja?
Mióta vannak irodalmi versenyek?
Volt-e a magyar irodalom történetében írói bajvívás?
Mióta vannak nemzeti himnuszok?
Honnan ered és mit jelent az interjú?
Miért kezdődik a legtöbb népdal természeti képpel?
Mit nevezünk ponyvairodalomnak?
Miért fűzfapoéta a rossz költő?
Mi a makaróni-költemény?
Igaz-e, hogy Petőfi mecénása egy szabómester volt?
Mennyit keresett Petőfi a verseivel?
Milyen sportot kedvelt Petőfi?
Miért és hogyan tanult meg Petőfi és Arany gyorsírni?
Hiteles történeti adatok alapján írta-e Gárdonyi az Egri csillagokat?
Igaz történetet dolgozott-e föl Mikszáth A fekete városban?
Sokat utazott-e Verne Gyula és May Károly?
Verne több magyar tárgyú regényt írt, honnan ismerte hazánkat?
Élt-e Robinson és Péntek?
Élt-e valaha Rinaldo Rinaldini?
Élt-e Don Juan?
Élt-e Faust?
Élt-e Münchhausen?
Élt-e Rómeó és Júlia a valóságban?
Hány könyvet tud elolvasni egy átlagos ember élete során?
 
KALANDOZÁS A TÖRTÉNELEMBEN
Hányan voltak a honfoglaló magyarok?
Hogyan kelhettek át őseink a nagy folyókon ?
Hogyan nyerték a vasat a honfoglaló magyarok?
Vadászhattak-e bölényre a honfoglaló magyarok?
Hogyan élelmezték seregüket a kalandozó magyarok?
Milyen lovon ült Árpád?
Állandóan viselték-e a koronát a magyar királyok?
Miért ferde a magyar koronán a kereszt?
Harci eszköz-e a fokos?
Kiről nevezték el a visegrádi Salamon-tornyot?
Hogyan zajlott le a lovaggá ütés?
Miként jutott Mátyás király a Corvin névhez?
Történeti személy-e Dobó Katica?
Honnan származnak a cigányok?
Melyik a legrégibb magyar város?
Vannak-e hazánkban francia települések?
Mióta piros-fehér-zöld a magyar zászló?
Miért oly kicsinyek a Nemzeti Múzeumban levő régi páncélok?
Mióta nevezik a magyar földművelőt parasztnak?
Hogyan kerültek bolgárkertészek hazánkba?
Létezett-e Bábel tornya?
Miért balzsamozták be az elhunyt fáraókat?
Hogyan kerültek az indiánok Amerikába?
Miért skalpoltak az indiánok?
Miért épült Madrid oda, ahol van?
Ki volt az a "szürke eminenciás", aki után a háttérben meghúzódó nagyhatalmú embert ma is így nevezik?
 
 
KIRŐL NEVEZTÉK EL? HONNAN ERED?
Milyen szín a hupikék és a tulipiros?
Milyen az ispilángi rózsa?
Milyen a szöghajú?
Miért fehérnép a női nem?
Honnan került nyelvünkbe a csaj szó?
Milyen baba a lencsibaba?
Ki a szélhámos?
Mi a macskazene?
Értelmes szó-e a íillaárom-haj, az ingyom-bingyom meg a recefice?
Miről kapta nevét a budai Disznó fő-forrás?
Miért rudas a Rudas fürdő?
Miről kapta nevét a Légszesz és az Öntőház utca?
Honnan kapta a Harmincad utca a nevét?
Miért vérhalom a Vérhalom tér?
Melyik török pasáról nevezték el a Pasarétet?
Miért vizafogó a Vizafogó utca?
Miért nevezik a Budaörs határában levő hegyet Huszonnégyökrösnek?
Hogyan lett a XX. kerület egy része Kossuthfalva?
Ki volt az a Kuny Domonkos, akiről utcát neveztek el?
Élt-e valaha Herkó páter?
Honnan ered az Alpesek elnevezése?
Van-e valami köze a "rostokolni" szavunknak Rostock kikötőjéhez?
Ki volt Orion? Kiről kapta a nevét az Orion Rádiógyár?
Honnan ered a partizán szó?
Ki a bojkottálás névadója?
Mennyit jelent a töméntelen?
Honnan ered a fukar szó?
Miért akt a ruhátlan test?
Miért talmi az, ami értéktelen?
Honnan kapta nevét a forint?
Miért mondták rácnak a szerbet, tótnak a szlovákot?
Miért nevezik algebrának a betűszámtant?
Miért csúfolják a szabót kecskének?
Miért Európa Európa?
Honnan ered a kalendárium elnevezés?
Mi a kapcsolat a Plútó, plutokrácia és a plutónium szavak között?
Honnan ered a pénzt keresni kifejezés?
Miért "kosarazzák" ki a hívatlan kérőt?
Miért azonos a Fejér megyei Velence község neve a híres itáliai város nevével?
Mi a köze a bokszerlázadásnak a bokszer fegyverhez?
Mi a farsang és mi a karnevál?
 
 
TÜCSKÖK, BOGARAK, NÉGYLÁBÚAK
Hogyan maradtak fenn az ősvilági állatlábnyomok?
Fejlődhet-e a mai majmokból ember?
Beszélhetünk-e erkölcsről az állatvilágban?
Hogyan vélekedik az állatok "lelki életéről" a tudomány?
Melyik a legokosabb állat?
Melyik a világ legnagyobb állata?
Melyik a világ legszelídebb állata?
Vannak-e még a Földön ismeretlen állatfajok?
Hol voltak az első állatkertek?
Miért nem fázik az újszülött jegesmedve az Északi-sarkon?
Miért nem fázik a jegesmedve lába?
Miért fehér a sarkvidéki állatok bundája?
Miért csak Ausztráliában él a kenguru?
Ormányával, vagy szájával szopik-e a kiselefánt?
Igaz-e, hogy a patkányok elmenekülnek a süllyedő hajóról?
Miért pusztult ki az európai bölény?
Milyen lusta a lajhár?
Ravasz-e a róka?
Miért nem alszik a tehén?
Miért vadul meg a bika a vörös színtől?
Miről nevezetesek a Szent Ilona-szigeti kecskék?
Léteznek-e szőr nélküli kutyák?
Van-e éneklő, számoló vagy beszélő kutya?
Miért világít sötétben a macska szeme?
Hogyan tájékozódik sötétben a denevér?
Honnan származnak a tengerimalacok?
Vannak-e időjárást jelző állatok?
Igaz-e, hogy a krokodil sír?
Honnan veszik az áramot a tengeri elektromos ráják? Ha kifogy testükből az elektromosság, hogyan töltik fel újra? Mekkora ez a töltés?
Csörög-e a csörgőkígyó?
Hány szálka van a halban?
Milyen hal a szardínia?
Igaz-e, hogy a katicabogarat nem eszi meg más állat, a katica által kibocsátott bűzös folyadék miatt?
Miért pusztulnak a selyemhernyók?
Igaz-e, hogy az északkelet-amerikai földigiliszták európai eredetűek?
Miért készítenek a méhek hatszögletű sejteket?
Hány lába van a kaszáspóknak?
Mitől világít a szentjánosbogár?
Van-e a rovaroknak vére?
Milyen állat a kalamájó?

 


#5140 Név: Kis Gábor 2020.04.10 19:45:02

 




  ☺Ha már nem tudsz mit csinálni


<< < [1] [2] [3] ... [78] [79] [80] ... [548] [549] [550] > >>