Pénzhamisításban tarolnak a magyar nehézfiúk
Trükkök,tippek-nesztek:)
Ügyeskedés a raktárban - A csalás lényege, hogy egy közraktárban elhelyezett árut a valós értékének sokszorosára becsültetik fel. Az erre kiadott közraktárjegy már fedezetnek számít nagyösszegű bankhitelekhez. Ezeket azonban nem fizetik vissza, és a bank hiába foglaltatja le a raktárban levő árut, az jóval kevesebb, mint amennyiről a közraktárjegy szólt. A hitelt felvevő gazdasági társaság pedig addigra megszűnt.
Beépített ember a szállodában - A bűnszervezet egyik tagja egy külföldi szállodában dolgozott, és folyamatosan megszerezte a szállodából kijelentkezők névsorát. A csempészek mégis ezekre a nevekre címezve küldték külföldre a csempészett cigarettát. A szállodában dolgozó beépített ember - munkaköréből adódóan - átvehette az akadálytalanul célba érő küldeményeket.
Hiányzó kereskedő - A szervezett bűnözők sorozatban adják-veszik az árut. Ezek zonban fiktív tranzakciók, és a forgalmiadó-fizetési kötelezettség a lánc végén álló fantomcégnél gyűlik össze.
Fizetésképtelen cég - Az fiktív tranzakciók lánca egy létező céggel ér véget, amelynek ki kellene fizetnie a forgalmi adót. Mielőtt azonban az adóhatóság a közelébe jut, a céget nincstelenek nevére írják, velük pedig semmit nem érnek a végrehajtók. Áfacsalási módszer az is, amikor számítógépen virtuális üzleteket hoznak létre, és ezeken keresztül igénylik vissza a forgalmi adót.
Körhintacsalás - Áfacsalást elkövetni olyan árukkal érdemes, amelyek drágák, de kis helyen elférnek: a számítástechnikai alkatrészek, mobiltelefonok forgalmazása alkalmas erre. Lényege, hogy számítógépen virtuális üzleteket hoznak létre, és ezek után igénylik vissza a forgalmi adót. Az elmúlt évben főleg az EU-n kívüli országokba, például Dubaiba és Ciprusra irányult ez a fajta export, ahonnan visszaimportálták valamelyik EU-tagországba. Ezt a körhintacsalásnak nevezett eljárást számos alkalommal megismételték, így a bűnözők komoly bevételhez jutottak.
Pályázik a maffia - Az uniós pénzeket is szívesen megszereznék a bűnszervezetek. Egyes EU-s pályázatok esetében az NBH a pályázók között a szervezett bűnözéshez köthető személyekre bukkant. A pályázatokat alternatív vagy megújuló energiaforrások hasznosításával kapcsolatos beruházásokra írták ki.
|